حال خوب و موفقیت

حال خوب و موفقیت

حال خوب و موفقیت

وقتی صحبت از موفقیت به میان می‌آید، خیلی تصورشان این است که آن موقع که به موفقیت رسیدی حالت خوب می شود و تا قبل از آن نمی توان حال خوبی داشت. چراکه همش در تکاپوی رسیدنی و در حال دست و پنجه نرم کردن با چالش ها و سختی ها هستی.

برخی افراد گمان می کنند که اول باید موفق شوی بعد حال خوب داشته باشی! در صورتی که این معادله برعکس است، یعنی اول باید حالت خوب باشد تا بتوانی موفقیت را بدست آوری.

این درست است که راه رسیدن به موفقیت همیشه هموار نیست و چالش و سختی و مانع دارد، اما طرز فکر بالا هم به هیچ عنوان درست نمی باشد. یعنی اینطور نیست که افراد موفق تا قبل از رسیدن به موفقیت، حال خوبی نداشته باشند و بعد از کسب موفقیت، طعم لذت را چشیده و حال شان خوب شود.

برای رسیدن به موفقیت باید اصولی را رعایت کرد و از جمله این اصول، داشتن حال خوب است. بدین مفهوم که فردی که می خواهد در هر زمینه ای موفق شود، باید بلد باشد که در طول مسیر رسیدن حال خودش را خوب کرده و این حال خوب را حفظ کند. می توان گفت با داشتن ما خیلی بهتر و حتی سریعتر به موفقیت مد نظرمان خواهیم رسید.

حال این سؤال مطرح است که چطور می توان حال خوب داشت!؟

برای داشتن حال خوب راه های زیادی هست و اقدامات مختلفی را می توان انجام داد. ما در اینجا به دو گام مهم در این زمینه که هر کدام به تنهایی هم می توانند تأثیرات بسزایی در ما داشته باشند، اشاره ای خواهیم داشت؛

یک) خود دوستی

برای اینکه حال خوبی داشته باشیم، لازم است که اولاً خودمان را با همین ظاهر و وضعیتی که داریم پذیرفته و دوست بداریم و بعد از آن نقاط قوت مان را تقویت نموده و نقاط ضعف مان را بهبود ببخشیم و در مسیر بهتر شدن پیش رویم.

در مواری خوب است که به خودمان هدیه بدهیم، تفریح داشته باشیم و گاه گاهی خودمان را نوازش کنیم، ببوسیم و بغل کنیم…

دو) دیگران دوستی

ما وقتی خود دوستی را تمرین کرده و بلد شدیم، می توانیم دیگران را نیز دوست داشته باشیم. به آن ها احترام بگذاریم و آنجایی که می توانیم کمک شان کنیم. دیگران شامل همه آدم ها و موجودات اطراف مان می شود. از محبت به اعضای خانواده گرفته تا آب دادن به یک گل داخل باغچه و یا غذا دادن به یک گربه خیابانی.

برای اینکه این دو گام بخشی از وجودمان شود، یک راهکار خوب پیشنهاد می کنم و آن راهکار این است؛

تمرین، تمرین و تمرین …

 

نویسنده: هاشم ولایتی

مقاله های مرتبط :

دیدگاه خود را بیان کنید :

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *